میر حسین موسوی , رهبر سبزها

سایت رهبر سبزها منعکس کننده اخبار سایت های کلمه , جنبش راه سبز (جرس) , پارلمان نیوز و دیگر سایت های سبز است

اعظم طالقانی: کسی نمی تواند اصلاحات را زمین گیر کند مه 1, 2010

Filed under: news — HMD @ 4:32 ب.ظ.

انتخابات نشان داد چه جرياني با مردم تقابل دارد

جرس:دبيركل جامعه زنان انقلاب اسلامي با بيان اينكه پس از انتخابات ميل به اصلاح‌طلبي در جامعه روبه گسترش است،گفت:كسي نمي‌تواند جريان اصلاح‌طلب را زمين‌گير كند. حوادث پس از انتخابات نشان داد كه اصلاح‌طلبي چيزي نيست كه بشود به راحتي به كسي تزريق كرد و يا به راحتي آن ‌را از ذهن افكار عمومي پاك كرد.

اعظم طالقاني در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا درخصوص آينده جريان اصلاحات در كشور با بر حق دانستن اصلاح‌طلبان و با بيان اينكه كسي نمي‌تواند جريان اصلاح‌طلب را زمين‌گير كند اظهار داشت: اگر اصلاح‌طلبان در مسير حق و عدالت حركت ‌شان را ادامه دهند پايدار خواهند بود و اين قانون آفرينش است كه حق را پايدار كند و جرياني كه در مقابل حق قرار مي‌گيرد محكوم به زوال مي‌شود.


وي افزود: اگر كساني واقعا در جريان صالح حركت كنند و برنامه‌ها و انديشه‌هايشان در جهت اصلاح باشد اين‌ها انسان‌هايي الهي‌اند كه توكلشان به خداست و خدا هم كمكشان مي‌كند.


فرزند مرحوم طالقاني با اشاره به حوادث پس از انتخابات و دستگيري‌ پس از گفت: حوادث پس از انتخابات و نشان داد كه اصلاح‌طلبي چيزي نيست كه بشود به راحتي به كسي تزريق كرد و يا به راحتي آن ‌را از ذهن افكار عمومي پاك كرد.


وي ادامه داد: جريان اصلاح‌طلبي بعد از انقلاب توسعه پيدا كرد در كشور نهادينه شد به خصوص در حوادث پس از انتخابات اگر در برخي شهرها و روستاهايي مردم متوجه مسائل نبوده‌اند اكنون متوجه شدند كه صداقت نزد چه كساني است.


طالقاني با بيان اينكه حوادث پس از انتخابات باعث روشن‌تر شدن مواضع اصلاح طلبان براي مردم شد گفت: آنچه اتفاق افتاد موجب بالا رفتن آگاهي‌هاي مردم شد و اگر در جاي‌هايي شاهد عكس‌العمل‌هايي از طرف مردم در مقابل رفتارهاي نادرست برخي افراد هستيم اين بازتاب رفتار آنهاست كه مانند آتش زير خاكستر در مناسبت‌هاي مختلف گل مي‌اندازد.

باید احزاب را تقویت کنیم


باید بازرس خانه احزاب درخصوص برخورد كميسيون ماده 10 احزاب با حزب مشاركت و مجاهدين انقلاب اسلامي با بيان اينكه ادعاي دولت اين است كه طرفدار فعاليت‌هاي سياسي مردم در قالب احزاب است اما احزابي را كه منتقد آنها هستند توقيف مي‌كند، گفت: ما مي خواهيم براي مردم خدمتگزار باشيم و مردم را هم خدا به عنوان انسان خلق كرده كه دلبستگي و علايق آنها بايد از طريق فعاليت‌هاي جمعي در قالب گروه‌هاي صنفي،مدني و سياسي شكل بگيرد.


وي تصريح كرد:اگر ما مي خواهيم اجتماع گسسته‌اي نداشته باشم و همبستگي اجتماعي ما از طريق نهاد خانواده و سپس از طريق نهادهاي جمعي استحكام يابد بايد با نهادهاي صنفي،مدني و حزبي همراه باشيم و آنها را تقويت كنيم نه آنكه در صدد زمنگير كردن آنها باشيم.

دبيركل جامعه زنان انقلاب اسلامي خاطرنشان كرد: مي‌گويند طرفدار فعاليت احزاب هستند اما يارانه‌اي را كه در مجلس در سال 88 براي احزاب تصويب شده بود را در اختيار آنها قرار نمي‌دهند. آيا اين حقوق ملت نيست كه از آنان سلب شده است و به نهادهايي كمك مي‌شود كه خودشان قبول دارند؟ آيا اين‌گونه مي‌خواهند از حقوق مردم دفاع كنند؟ چه كسي بايد به مردم جواب بدهد؟


وي با بيان اينكه ادعاي آنها مبني بر اينكه ما براي مردم و با مردم هستيم ادعاي كذبي است تصريح كرد: حوادث پس از انتخابات به خوبي نشان داد كه چه جرياني با مردم تقابل دارد، آقايان ادعا مي‌كنند كه مستحبات‌شان ترك نمي‌شود اما انواع وعده هاي نادرست و غيرعملي را به مردم مي‌دهند.


نماينده دور اول مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: مي‌گويند به روز جزاو كتاب خدا ايمان داريم، آيا كسي كه واقعا به معاد و روز جزاء ايمان دارد نمي‌داند كه هر كاري كه در دنيا مي‌كند در آخرت نتيجه‌اش را مي‌گيرد. اگر واقعا ايمان داشتند حق ديگران را ضايع نمي‌كردند و بيت‌المال را بدون اينكه پاسخ‌گو باشند خرج نمي‌كردند، آقايان فكر مي‌كنند تافته جدا بافته‌اند و اين همان حس برتري‌جويي است.

انتخابات منجر به رشد اصلاح طلبی در جامعه شد


طالقاني با بيان اينكه عده‌اي در فكر زمين‌گير كردن اصلاحات هستند و فكر مي‌كنند پس از انتخابات اصلاحات را زمين‌گير كرده‌اند گفت: پس از انتخابات ميل به اصلاح‌طلبي در جامعه و بخصوص در ميان جوانان روبه گسترش است و كساني‌كه تا قبل از انتخابات فقط سرگم كار خودشان بودند و چيزي از جريان اصلاح‌طلبي نمي‌دانستند با اتفاقات پس از انتخابات چشم گوششان باز شد و نه تنها در ايران بلكه جهانيان متوجه جنبش اصلاحات شد و بيش از گذشته به ملت آگاه و غيور ايران احترام مي‌گذارند.

دشمن تراشی نکنید


فرزند مرحوم آيت‌الله طالقاني با بيان اينكه طرفداران اصلاحات يكي دو نفر و يا 100 نفر نيستند كه با اين برخوردها از پا در آمده و زمين‌گير شوند گفت: با اين رفتارها براي خودشان دشمن‌تراشي مي‌كنند.


وي با بيان اينكه به هيچ‌وجه نگران حذف جريان اصلاح‌طلب از عرصه سياسي كشور نيستم تصريح كرد: كساني بايد نگران حذف شدن از عرصه سياسي كشور باشند كه وعده‌هايي به مردم مي‌دهند كه پشتوانه عقلي ندارد و با واقعيت‌هاي جامعه مطابقت نداشته و تنها براي جلب افراد به دادن وعده‌هاي دروغين روي مي‌آورند.


دبيركل جامعه زنان انقلاب اسلامي در پاسخ به سئوالي مبني بر اينكه با توجه به محدوديت‌هايي كه اصلاح‌طلبان براي بازگشتن به قدرت با آن روبرو هستند آيا بازگشت آنها به قدرت را امكان‌پذير مي‌دانيد؟ گفت: هدف اصلي براي به قدرت رسيدن نيست و فقط تلاش براي داشتن جامعه‌اي صالح و سالم و عاري از دزدي، دروغ و تهمت است. جامعه‌اي كه در آن حقوق بشر رعايت شود و مردم از حق فعاليت‌هاي مدني، سياسي ،اقتصادي و صنفي برخوردار باشند.

دولتي كه نتواند حقوق مردم را رعايت كند قدرت ندارد

طالقاني معتقد است دولتي كه نتواند حقوق مردم را رعايت كند قدرت ندارد. قدرت داشتن يعني اداره كردن جامعه نحو مطلوب. جامعه‌اي كه در آن منابع ثروت حيف و ميل نشود. به گفته وي برنامه‌ريزي و آينده‌نگري براي نسل آينده و ايجاد انگيزه براي فعاليت جوانان و جهت بخشيدن به افكار آنها از مهمترين رويكردهاي هر دولت است.


اين فعال سياسي در خصوص انحلال احزاب مشاركت و مجاهدين انقلاب اسلامي و دلايل مطرح شده از سوي كميسيون ماده 10 احزاب مبني بر نقش داشتن اين احزاب در حوادث پس از انتخابات با بيان اينكه اين دو حزب از جمله احزابي هستند كه داراي پايگاه مردمي مي‌باشند و انحلال آنها يك اشتباه محض است، اظهار داشت: كساني كه تحمل صداي مخالف را ندارند متوجه پايگاه اجتماعي اين احزاب در ميان مردم و تاثير آنها به افكار عمومي شدند و ترس از توسعه روزافزون اين احزاب و هماهنگ بودن خواسته‌هاي آنها با خواست مردم اين احتمال را مي‌داد كه روزي اين احزاب به قدرت برسند به همين دليل هم كساني كه تحمل نقد را ندارند به فكر انحلال اين دو حزب افتاده‌اند كه اين خلاف قانون اساسي كشور است كه به فعاليت احزاب توجه ويژه دارد.


وي معتقد است كه تجربه نشان داده احزابي كه منحل مي‌شوند گرايش مردم به آنها افزايش مي یابد.


بازرس خانه احزاب تصريح كرد: برخي از اصولگرايان معتدل و منتقد دولت هم به دليل اينكه مي خواهند مناسباتي كه با قدرت دارند حفظ شود،براي جلوگيري از اقدامات خلاف قانون هيچ كاري نمي‌كنند و سكوت كرده‌اند.


نماينده دور اول مجلس شوراي اسلامي در خصوص طرح تجميع انتخابات با بيان اينكه مخالف طرح تجميع انتخابات هستم گفت: به نظر من انتخابات به صورت جداگانه برگزار شود بهتر است چون در تجميع انتخابات امكان سوء استفاده از آراء مردم بيشتر است.


وي با اشاره به ماجراي ممنوع‌الخروج شدن سيد محمد خاتمي رئيس جمهور سابق كشورمان در خصوص تاثير اين ممانعت در فضاي بين‌المللي گفت: اين ممانعت‌ها از لحاظ بين‌المللي به نفع آقاي خاتمي و موجب افزايش اعتبار بين‌المللي ايشان مي‌شود.


فرزند مرحوم طالقاني با اشاره به توطئه‌هايي كه عليه آقاي خاتمي در حال شكل گرفتن است هشدار داد:‌ آقاي خاتمي هيچ مشكلي از لحاظ فكري و رفتاري در مسائل زندگي شخصي ندارد كه بتوانند موقعيت او را زير سوال ببرند.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s